سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
Feb 19 2019
ساعت :
خبر های روز

خبر های روز (54)

مجموعه حاکمیتی نظام امتیازات ویژه ای را برای تشویق و ترغیب مردم در استفاده از پیام رسانهای داخلی در نظر گرفته است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت می گوید در راستای حمایت از کالا و خدمات داخلی امکانات پیام‌رسان‌های داخلی همچون محل استقرار سرورها و پهنای باند و اینترنت توسط این شرکت ارتباطات به صورت رایگان فراهم می‌شود.

 صادق عباسی شاهکوه مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت  اظهار کرده است که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون فعالیت‌های گسترده‌ای در بستر ارتباطی رخ داده و این امکانات خصوصا در مورد اپراتورها قابل مقایسه با قبل نیست؛ اما مردم عزیز کشورمان لیاقت پیشرفت بیشتر، در همه عرصه ها را دارا هستند.

او از برخورداری مدیریت جهادی در این شرکت سخن گفت و افزود: استراتژی شرکت ارتباطات زیرساخت این است که فعالیت‌های ارتباطی را انحصاری نکند، بلکه خدمات با کیفیت و قیمت ارزان ارائه شود تا انتخاب برتر و اول تمامی ذینفعان بخش باشد.

وی حرکت رو به جلو در مسیر ارتقای خدمات را ضروری برشمرد و افزود: در راستای حمایت از کالا و خدمات داخلی هم اکنون امکانات پیام رسان‌های داخلی همچون محل استقرار سرورها، ظرفیت IXP داخلی و پهنای باند و اینترنت را شرکت ارتباطات زیرساخت به صورت رایگان فراهم می‌کند و این باعث افتخار ماست تا سیاست‌های کشور را به بهترین نحو اجرا کنیم.

وی به تعهداتی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برعهده این شرکت گذاشته اشاره کرد و افزود: خوشبختانه از برنامه عقب نیستیم؛ اما نیازمند حرکت رو به جلو، برای خدمت‌رسانی بهتر هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت، هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات است ، افزود: لازم است برای پیاده‌سازی این شبکه آمادگی کامل داشته باشیم و شرایط مناسب برای دارندگان محتوای داخلی را فراهم کنیم.

خانم سلبریتی

جی جی حدید

خانم الاری یک چهره معروف در عرصه مجازی است.

الاری تا کنون 100 ویدیوی مربوط به آرایش و زیبایی در سایت یوتیوب بارگزاری کرده و بیش از 460 هزار مشترک در آن سایت دارد.

این خانم زیبای سیاهپوست در اینستاگرام نیز یک میلیون و 300 هزار پیرو دارد.

جمعه سیزدهم

جمه سیزدهم در تقویم میلادی ممکن است در طول هر سال یک تا سه بار اتفاق بیفتد.

این چنین روزی طبق سنت های خرافی غربیها حامل پیامی از ترس و بد اقبالی است.

جمعه سیزدهم هنگامی رخ می‌دهد که سیزدهم ماه در روز جمعه قرار بگیرد. بر طبق خرافات این روز، روز بدشانسی خواهد بود. در تقویم گرگوری این روز حداقل یک بار در سال اتفاق میفتد اما به طور معمول سه بار در سال این اتفاق تکرار می‌شود. (فریگا نام یک الهه کشورهای شمال اروپا یا نورس است که آنها جمعه را به این نام صدا می‌زدند  ) .

در کشورهای لاتین زبان مفهوم ترس از جمعه سیزدهم را friggatriskaidekaphobia می نامند.

جشنواره سین

جشنواره تلویزیونی سین برگزار شد و بهترین های صدا و سیما جایزه گرفتند.

درخشش این دوره مربوط به سریال خوش ساخت و خوش مضمون پایتخت بود.

نتایج جشنواره سین سیما اینطور اعلام شد:
سریال پایتخت برنده بهترین سریال
شب فیروزه ای برنده برنامه های گفت و گو محور
کودک شو برنده بهترین مسابقه
دورهمی برنده بهترین برنامه ترکیبی
سروش جمشیدی برنده بهترین بازیگر مرد
ریما رامین فر برنده بهترین بازیگر زن
فریدون اسرایی برنده بهترین خواننده تیتراژ برنامه
مهران مدیری برنده بهترین مجری مرد
الهه پرسون برنده بهترین مجری زن

جشنواره های گل و گیاه در ژاپن طرفداران بسیاری دارد.

این جشنها که همه ساله در فصل شکوفایی گیاهان انجام می شود از سنتهای پسندیده ژاپنی هاست.

از معروفترین جشنواره ها می توانیم جشنواره ی شکوفه ها (هانامی) را نام ببریم. هانامی به معنی (تماشای گل ها و شکوفه ها) بوده و در تفکر و تأمّل مردم در شکوفه ها و گل های شکفته شده نمود می یابد.

تاریخ جشنواره ی شکوفه ها در ژاپن به دوران باستان بازمی گردد و اولین بار در سالهای (۷۱۰- ۷۸۴) و در زمان حاکمیّت خانواده ی تانگ و سیطره ی فرهنگ چینی در ژاپن برگزار شد و به عبارتی دیگر اصالتی چینی دارد.

از درباریان تا عموم مردم ژاپن
مردم ژاپن بر این باورند که ارواح مردگان در کالبد درختان ساکن هستند, از این روی زیر درختان به اجرای مراسم سنّتی می پردازند. این عادت در گذشته فقط در میان کارکنان قصر رواج داشت سپس به سامورایی ها منتقل شد و در زمان حکومت (ادو) جای خود را در میان عامّه ی مردم باز کرد. مردم ژاپن این سنّت را به صورت جمع شدن دوستان و فامیل به دور هم و گستردن سفره در زیر درختان ساکورا (گیلاس) برگزار می کنند.

خانم ریحانا بدون شک یک پدیده منحصر بفرد در عرصه فرهنگ و هنر و زیبایی جهان معاصر است.ریحانا با ترانه های زیبایی مثل چتر ، ما عاشق شدیم و افکار وحشی شور و شعف نوینی در موسیقی پاپ ایجاد کرد.اما زیبایی این خانم فقط از ظاهر خواستنی و دلبرش برنمی خیزد بلکه همچنین بواسطه انساندوستی وی است.

ریحانا برای مد و فشن هم یک سورپرایز است.او تا حال برای دیور و پوما کار کرده است.ریحانا نقش بسیار مهمی در فروش محصولات آرایشی و بهداشتی داشته است.مردم این ستاره سیاه باربادوسی را دوست دارند.حرکت جدید خانم ریحانا برای تبلیغ محصولات شرکت فنتی بیوتی است.این شامل چهل محصول آرایشی این شرکت در سال 2018 می شود.

 

تصویر روز

تصویر روز

خانم امل کلونی

همسر زیبای جورج کلونی

هجوم ناکام

ما ایرانیان در انجام فعالیتهای جمعی بسیار کوشا و با قابلیت و شاید شماره یک در دنیا هستیم.

نمونه بارز این ادعا اتفاق اخیر در مورد پیام رسان موبایلی تم تم است.

تنها پس از گذشت چند روزی از هجوم کاربران ایرانی برای دانلود و نصب اپلیکیشن تم تم، این پیام رسان روسی در ایران فیلتر شد.خبرها حاکی از آنست که پس از قوت گرفتن احتمال قریب الوقوع فیلتر تلگرام، کاربران ایرانی سعی کردند نزدیک‌ترین و شبیه ترین پیام رسان به آن را پیدا کنند که در این میان قرعه به نام تم تم افتاد که بسیاری از ویژگی‌های تلگرام را در خود جای داده است.اما ظاهرا شنبه 18 فروردین دسترسی به این پیام رسان که متعلق به گروهی اینترنتی در مسکو است، مسدود شده است و تنها کاربران از طریق فیلترشکن قادر به استفاده از آن هستند.هنوز هیچ مقام رسمی در ایران درباره چند و چون و دلایل فیلترکردن این اپلیکیشن اطلاع رسانی نکرده است.

حرفه دوبلوری یکی از مشاغل خاص در سینما و تلویزیون کشورمان است.دوبلورهای ما نقش بسیار مهمی در موفقیت سینماگران غیر وطنی در ایران دارند.

بهرام زند فقید یکی از این آدمها بود.

بهرام زند دوبلور پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون ایران و از سرآمدان نسل طلایی دوبله ایران صبح روز ۱۸ فروردین به دلیل ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد و بدرود حیات گفت.
بهرام زند دوبلور پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون ایران متولد ۱۳۲۸، در ۶۹ سالگی و به دلیل ایست قلبی در منزل خود درگذشت.

این دوبلور مطرح تاکنون در فیلم‌های بسیاری به جای شخصیت‌های گوناگون سخن گفته‌ است و سرپرستی گویندگان را در سریال‌های ایرانی از جمله «امام علی (ع)» و «مدار صفر درجه» و مدیریت دوبلاژ در مجموعه‌های خارجی پرمخاطبی مانند «جنگجویان کوهستان»، «شرلوک هلمز» و «ناوارو» عهده‌دار بوده‌ است.

این دوبلور در گفت و گویی درباره اینکه چگونه دوبلور شد، تأکید کرد: «از دوران جواني به اين حرفه علاقه داشتم. هنگامي که وارد عرصه دوبله شدم، مدتي تنها در کنار دوبلورها مي ايستادم و نگاه مي کردم تا تجربه کسب کنم. در آن دوران دوبله‌ها ديجيتالي نبود. اکنون سرعت در دوبله بالاست و دوبلورها جمله را جلوي خود مي گذارند و مي گويند، ولي در گذشته بايد مي ايستادي، مي‌شنيدي و مي‌ديدي. من همان دوران هم فکر مي‌کردم حرفي براي گفتن دارم. در غير اين صورت اگر قصد داشتم دوبلوري معمولي و متوسط باشم، وارد اين حرفه نمي شدم. به اين حرفه علاقه مند بودم و سعي کردم حرفه دوبله را با تمام ظرايف، حساسيت‌ها و مشکلاتي که دارد بپذيرم. تاکنون هم به کار خود ادامه داده ام.»

بهرام زند صداپیشگی و دوبلوری  بازیگران مطرحی چون مل گیبسون، جورج کلونی، راسل کرو، بروس ویلیس، جان تراولتا، جیسون استاتهام، دانیل دی لوییس و نیکلاس کیج را در فیلم های مختلف بر عهده داشته است.

درباره ما

گروه مجلات و کتاب سایت " درنامه " با پشتوانه فرهنگی که کار خود را از سال 1375 آغاز نموده است دارای مجوز نشر کتاب و مجله  از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

سایت درنامه در واقع بازوی اصلی و رسمی گروه حاضر در فضای مجازی است که بطور رسمی در تابستان سال 1395 تاسیس و راه اندازی شده است و برای عموم علاقمندان عزیز و دوستداران فرهنگ و هنر قابل استفاده و دسترسی می باشد. 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها در سایت رضایت شما را از کوکی ها نشان می دهد. مشاهده جزئیات